Tarihin en aç gözlü 11 insanı! [ARAŞTIRMA HABER]


null
Marcus Licinius Crassus Romanın ünlü generali Crassus’un ve destekçisi Julius Sezar “yangın satışlarının” yaşandığı zamanlarda, mal varlıklarını oldukça artırdı. Bu general, Roma’da çıkan yangınlarda ilgisini çeken bir evi askerleriyle ziyaret edip, yanan evi yok pahasına satın alıyordu. Anlaşmaya varıldıktan sonra, emri altındaki askerlere alevleri söndürmelerini emrediyordu. Crassus resimde Kudüs tapınağında
null
Cengiz Han Ünlü hükümdar bütün dünyaya sahip olmak istedi. Ölmeden önce bu büyük hayalini neredeyse gerçekleştirmişti. Ölümünden sonra hükümdarın krallığı Pasifik Okyanusu’ndan Adriyatik Denizi’ne kadar uzanıyordu.
null
Dennis Kozlowski Tyco International CEO’su olarak, hissedarlarının 400 milyon dolarını dolandırdı. Altın bir duş perdesi için şirket hesabından 6 bin dolar çeken Kozlowski, karısının doğum günü partisine 2 milyon dolar harcadı.
null
Bernard Madoff Dolandırdığı 50 milyar dolarla, tarihin en büyük yolsuzluğuna imza attı. Dolandırdığı isimler arasında binlerce vakıf, arkadaşı olarak kabul ettikleri var. Madoff ve eşinin dolandırdıkları paranın hakkını verir şekilde arabaları, yatları New York Yukarı Doğu yakasında lüks apartmanları var.
null
Ivan Boesky Wall Street’in, “hırs güzeldir” karakterine sahip üyesi , aracı kurum olarak 200 milyon doların üzerinde para kazandı ve Oliver Stone’un Gordon Gekko’yu yaratmasına da ilham verdi. Fakat Boesky’nin fıçıdaki bir balığı başkasın tarafından yönlendirilmeden tutamayacak kadar aptal olduğu biliniyor.
null
Charles Ponzi Ölümünün ardından, kendi adıyla anılan bir dolandırıcılık şeması oluşturdu. Başka söze gerek var mı?
null
Papa IV. Sixtus Fotoğrafta oturarak tasvir edilen Papa, bütün mal varlığını ölen kişilerin yakınlarına, ölülerin ruhlarını cennete götürdüğü iddia edilen af belgelerini satarak kazandı.
null
William H. Wanderhilt “Bu toplumun canı cehenneme. Kendimden başka kimse için çalışmam ve başkalarına para kazandırmam” diyen demiryolu ağı devi ismi Wanderhilt, kendi zamanının en güçlü ve zengin ismiydi.
null
William M. “Boss” Tweed Şişmanlığıyla ünlü ticaret ve siyaset ile uğraşmış olan Tweed, tam 130 kiloydu. Güç makinesi olarak kullandığı şirketi Tammay Hall ile New Yorklu vergi mükelleflerinden 200 milyon doların üzerinde para kazandı. Tweed’in fiziki özellikleri zamanın politik yayınlarında yan tarafta Thomas Nast’in de yaptığı gibi karikatürlere konu oluyordu.
null
Empress Dowager Cixi 1835-1908 50 yıllık bir süre zarfında, cariyelikten Çin imparatoriçesine dönüşen Cixi, ölümüne kadar oğlunun imparatorluğunu yönetti. Üç yaşındaki yeğenini ülkenin imparatoru olarak ilan ederek, ülkeyi yönetmeye devam etti. Cixi, ordunun parasını kendine fildişi ziyafet kayığı yaptırmak için kullandı. Kayıkta, altın çöp şişlerin kullanıldığı 150 kişilik bir yemek masası vardı. 3 bin adet mücevher kutusunun olduğu bilinen Cixi’nin mücevherlerinin sayısını tahmin etmenin imkansız olduğu söyleniyor.
null
Imelda Marcos Kocasının yönettiği Filipin halkının fakirliğine bir yıldız gibi doğmayı kendine görev bildi. Marcos’un New York ve Roma’ya alışverişe yanında 5 milyon dolarla çıktığı söyleniyor. Dünyanın en geniş mücevher koleksiyonuna ve 3 bin ayakkabıya sahip olduğu biliniyor.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: